ÖZGE GÖKHAN KIR

Psikolog, Cinsel Terapist, Aile Danışmanı, Yetişkin Uzmanı

 

1979 Konya doğumlu olup, 2004 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünden mezun oldu. Mesleki çalışmalarına İstanbul Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğünde başlayarak; çok sayıda fiziksel engelli ve yatağa bağımlı bireyler, şizofreni hastaları ve kurum koruması altındaki çocuklarla çalışma imkânı buldu. Bu süreçte Fiziksel engellilerde psiko-sosyal destek, Yatağa bağımlı hastaların psikolojisi ve rehabilitasyon, Kronik hastalığa sahip bireylerin psikolojisi, Mutlu ve mutsuz evlilikler, Çocuklarda anne- baba yoksunluğu, Çocuklarda koşulsuz sevgi konularında eğitimler verdi. I. Uluslararası Bakım Kongresi’ne 2 poster sunum ile katıldı.

Bilişsel ve Davranışçı Terapi alanında Prof. Dr. Mehmet Sungur‘dan teori-uygulama ve süpervizyon eğitimi; Cinsel Terapi (Cised), Şema Terapi (Dr. Alp Karaosmanoğlu), Aile Danışmanlığı (Katip Çelebi Üniv.), Aile ve çift terapisi, aldığı eğitimlerden bazılarıdır.

WISC-R, Stanfort – Binet: Çocuklar için Zekâ Ölçeği, MMPI (Minnoseta Çok Yönlü Kişilik Envanteri), Rorschach (Kişilik Testi) test ve ölçeklerini uygulama ve yorumlama yetkilerine sahiptir.

2007 yılından itibaren çalışmalarını Ankara’da özel danışmanlık merkezlerinde sürdürdü. Aile ve çiftlerle yaptığı çalışmalarda cinsel sorunların yaygınlığı ve evlilik ilişkisinin geneli üzerindeki olumsuz etkilerini görmesi üzerine Cinsel sorunlar ve Cinsel terapi alanında uzmanlaşmaya ve odaklanmaya karar verdi.

Çalışmalarını Bahar Psikoloji’de, Cinsel Sorunlar, Çocukların Cinsel Eğitimi ve Cinsel İstismardan Korunması alanlarında sürdürmektedir.
Evli ve 2 çocuk annesidir.