BÜŞRA EKİNCİ

Psikolog – Eğitim Koordinatörü

2019 yılında Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümünden onur öğrenci statüsünde mezun olmuştur. Şu anda Ankara Üniversitesi’nde Yüksek Lisansına devam etmektedir. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ankara Hastanesi Toplum Ruh sağlığı merkezinde stajını tamamlamıştır. Staj kapsamında şizofreni ve bipolar hastalarıyla çalışmış olup klinik gözlem, görüşme ve testlerle ilgili deneyim ve süpervizyon kazanmıştır. Daha sonra yetişkin, ergen psikolojisi ve cinsel terapi eğitimlerini almış ve özellikle mülteci psikolojisi ile ilgili akademik çalışmalar da gerçekleştirmiştir. İngilizce ve Almanca bilen uzmanımız sahada mültecilerle alakalı ve uluslararası gerçekleştirilen projelerde yer almıştır.

Şu an da özel merkezlerde çalışmalarını yürütmektedir. Özellikle ergen, yetişkin, aile, cinsel terapi ve psikoteknik hakkında destek vermeye devam etmektedir.

Aldığı Eğitimler:

-Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

-Cinsel Terapi Eğitimi

-Çocuk ve Ergen Psikoterapisi Eğitimi

-Yetişkinlerde Klinik Batarya Testi Eğitimleri
(SCL-90, Beck Depresyon, Beck Anksiyete, Hamilton Depresyon, Hamilton Anksiyete )

-Resim Analizi ve Projektif Testler Eğitimi

(Bir İnsan Çiz Testi, Bir Aile Çiz Testi, Goodenough Testi Yapılışı, Gesell Gelişim Figürleri Testi, Catell 2A Zekâ Testi, Burdon Dikkat Testi, Ankara Gelişim Envanteri (AGTE), Gessel Gelişim Testi, Metropolian Okul Olgunluğu Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Kinder Angst, Kent EGY: 6-14 Yaş Zekâ Testi, SDÖT: Öğrenme ve Bellek Testi, Peabody Kelime Anlama Testi,
Frankfurter Dikkat Testi, Porteus Labirenti )

-Psikolojik İlk Yardım Eğitimi

-Mülteci Psikolojisi Çalışmaları

-Endüstriyel Psikoloji Eğitimi

-Alg Psikoteknik Eğitimi

Başlıca Çalışma Alanları:

Depresyon

Anksiyete/Kaygı Bozuklukları

Obsesif Kompulsuf Bozukluk

Panik Atak

Cinsel terapi ve Cinsel Patolojiler

Ergenlik Problemleri

Yetişkin Psikolojisi